פיננסים המכון לבעלי תפקידים בשוק ההון  |  קונגרס מנהלי השקעות ערך  |  הועידה השנתית של קרנות הגידור  |  

תאריך ושעה
 

 
 
מאמרים לפי נושאים
מצב השוק
השקעות  בינלאומיות
השקעות אלטרנטיביות
מכשירים פיננסיים ומט"ח
נדל"ן ושוק ההון
אתיקה וממשל תאגידי
השקעות ערך
פסיכולוגיה והשקעות
ניתוח פיננסי
 
 
 
 
 
תמונות מכנס אחרון
 
 
טופס הצטרפות לניוזלטר  חודשי
 


ערוץ פיננסים ב-
 

למה שוק המשכנתאות בארה"ב מקרטע?
25/07/17
חברת ההשקעות הבינלאומית פימקו מפרסמת סקירה לבחינת מגמות בשוק המשכנתאות האמריקאי. למרות חוזקו של שוק הנדל"ן, עודף רגולציה מקשים על לווים איכותיים לקבל אשראי לנדל"ן. קשיי המימון בתחום מקשים על ענף מרכזי וחשוב בכלכלת ארה"ב. 
סקירת שוק הנדל"ן המניב  בראי הדירוג (מעלות)
18/05/17
שנים של מיחזורי חוב בריביות נמוכות הכינו את החברות לקראת ירידה בדמי השכירות שאולי מתחילה להגיע לאחר שנים של עלייה מתמדת.  בשנת 2016 התחלנו לראות התמתנות בדמי השכירות ואף ירידות בנכסים מסויימים לאחר שנים של עליות. מנגד, שיעורי התפוסה נשמרו, הפדיונות במרכזי המסחר עלו, תנופת הבנייה בתחום המשרדים ממשיכה ושיעורי ההשכרה המקדמיים יפים. יחס כיסוי הריבית, אחד האינדיקטורים המובילים בדירוג, המשיך להיות חריג לטובה ולכן איננו צפוי ללחוץ על דירוגי הענף כל עוד סביבת הריבית תמשיך להיות נוחה. עם זאת, שילוב של העלאת ריבית ואינפלציה לצד שחיקת דמי השכירות עלול ליצור לחץ שלילי על חלק מהדירוגים, בעיקר בקרב חברות עם פרופיל עסקי או פיננסי חלש
רפורמות וכשלים בשוק הדיור
07/05/17
פרופ' צבי אקשטיין ותמיר קוגוט ממכון אהרון למדיניות כלכלית מפרסמים נייר עמדה בו הם  ממליצים על שינוי אסטרטגי במדיניות הדיור כך שתכלול את המרכיבים הבאים: רפורמה בתכנון הכולל, תוך דגש על גידול בהיצע על פי המלאי הקיים של דיור בהתאם לביקוש הקיים לגוש דן וכן התאמת תשתיות כוללת; רפורמה במימון הרשויות המקומיות אשר תבטל את התלות במימון מגידול בשטחי תעסוקה ותיצור תמריץ חיובי להגדלת האוכלוסייה על כל רבדיה; רפורמה ברשות מנהל קרקעות ישראל,  כך שקרקע לא מתוכננת בשטחי הערים תימכר ו/או תוחכר לגורמים פרטיים ועיריות; תכנון וקידום מסיבי של התחדשות עירונית
שווקי שכירויות בערים מרכזיות בעולם
05/04/17
"הגר" - מרכז מירק לפיתוח מדיניות חברתי מאונ' ת"א מפרסם סקירה נרחבת לבחינת שווקי השכירויות בעולם. הסקירה חושפת שונות גדולה במאפייניהם של שווקי השכירות ומספקת הצצה למורכבות גדולה. מורכבות זו נעוצה בין היתר במנגנוני הרגולציה השונים המעצבים את התנהלותם של השחקנים בשוק. על אף תהליכי הגלובליזציה הכלכליים, החברתיים והתרבותיים אליהם חשופות הערים הנבחרות, בכוחם של המנגנונים הרגולטוריים להשפיע על היבטים כלכליים וחברתיים מהותיים היוצרים מציאות שונה עבור שוכרים המתגוררים, או מחפשים להתגורר, בערים הנבחרות שנסקרו.
תחזית שנתית לשווקי המשרדים באירופה 2017
26/03/17
חטיבת ההשקעות האלטרנטיביות של בנק BNP מפרסמת תחזית מקיפה לכל שווקי הנדל"ן המסחרי לערים המרכזיות באירופה.
על פי כלכלני הבנק , מגמת ההתאוששות בשוק המשרדים צפויה להמשך, למרות שהתשואות השוטפות מהנכסים צפויות להיות מתונות מעט ביחס לשנים קודמות. עד כה האיומים הפוליטים על גוש האירו לא פגעו בהמשך ההתאוששות הכלכלית. 
עדכונים משמעותיים לאומדן התחלות הבניה
12/02/17
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס) מפרסמת מדי רבעון נתונים על מספר התחלות הבנייה. בדיקה שערך בנק ישראל העלתה כי הנתון שמתפרסם לראשונה מוטה כלפי מטה באופן שיטתי ומשמעותי כמותית. נתון זה מתעדכן כלפי מעלה בעיקר בשנה הראשונה לאחר פרסומו, וכעבור כשנתיים (8 פרסומים רבעוניים) הוא מתייצב כשערכו גבוה יותר באופן מובהק סטטיסטית. הערכת חסר זו משפיעה גם על שיעורי השינוי, הן בין רבעונים סמוכים והן בין רבעונים מקבילים, והיא עלולה לעוות את התמונה המצטיירת בנוגע לפעילות במגזר הבנייה בישראל. עבודה זו נועדה להפנות את תשומת לבּם של צרכני הנתון על התחלות הבנייה לבעייתיות הקיימת בו, ולהמליץ לעשות בו שימוש זהיר וביקורתי בעת קבלת החלטות. נוסף לכך העבודה מראה כי ניתן להציע מודלים שמאפשרים לתקן את האומדן הראשוני שהתפרסם עד כה.
סקירת שוק המשרדים בישראל
22/01/17
חברת הייעוץ לנדל"ן אינטר ישראל מפרסמת סקירה חצי שנתית לבחינת שוק המשרדים בישראל במחצית השנייה של 2016.
בסקירה נבחנות המגמות העיקריות בתחום השכירות בערים הגדולות בישראל. לצד נושא השכירויות כתבות בתחומים נוספים.
 Top
לייבסיטי - בניית אתרים