פיננסים המכון לבעלי תפקידים בשוק ההון  |  פיננסים השקעות ריאליות  |  

תאריך ושעה
 

 
 
מאמרים לפי נושאים
מצב השוק
השקעות  בינלאומיות
השקעות אלטרנטיביות
מכשירים פיננסיים ומט"ח
נדל"ן ושוק ההון
אתיקה וממשל תאגידי
השקעות ערך
פסיכולוגיה והשקעות
ניתוח פיננסי
 
 
 
 
 
תמונות מכנס אחרון
 
 
טופס הצטרפות לניוזלטר  חודשי
 


ערוץ פיננסים ב-
לראשונה בנק בישראל לגייס הון רגולטורי באמצעות אג"ח COCO
19/11/15

לראשונה קיבל בנק בישראל אישור לגייס אג"ח עם מנגנון ספיגת הפסדים, בדומה לנהוג בעולם. בנקים נוספים צפויים להנפיק בקרוב אג"ח נוספות מסוג זה.  אג"ח עם מנגנון ספיגת הפסדים (מכונות גם אג"ח עם המרה מותנית) תורמות לחיזוק יציבות הבנק המנפיק ולצמצום התמיכה שתידרש מציבור משלמי המיסים אם וכאשר הבנק יקלע לקשיים. השקעה באג"ח מסוג זה בהיבט המשקיע כרוכה בסיכונים לנוכח האפשרות שיספוג הפסדים, עד למחיקת ההשקעה במצבים קיצוניים. 
דרך אילו ערוצים משפיע שער החליפין על האינפלציה?
29/07/15
מחקר חדש, שערכה דנה אורפייג מחטיבת המחקר של בנק ישראל, בחן את התמסורת משער החליפין למדד המחירים לצרכן על ידי חישוב מדויק של הרכיב הסחיר בענפי המשק השונים ושל תרומתו למדד הכלליהשיטה שננקטה במחקר מאפשרת לחשב, לראשונה בישראל, את שיעור הרכיב המיובא במדד המחירים לצרכן. תוצאות המחקר מראות כי שיעור זה עומד על 27.5%, 16.6% מתוכם מורכבים ממוצרים סופיים מיובאים ו-10.9% – מגורמי ייצור מיובאים.
מלחמת המטבעות יוצרת הזדמנות בשווקים
15/01/15
על פי סקירה של חברת תכלית אנחנו צפויים לראות השנה עוד פעולות מעודדות מצד הבנקים המרכזיים, בעיקר ביפן ובגוש האירו, כשבארה"ב לא נופתע אם נראה שהעלאת הריבית תתעכב מעבר לתחזיות. אנחנו מאמינים שהשנה המשקיעים יגיבו יותר להתפתחויות המוניטאריות בשווקים המרכזיים, וימשיכו לעקוב אחרי ה"כסף הזול".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מדדים עולמיים
 
 
יומן אירועים עולמי
 
 
שערי מטבע
 
 
המרת מטבעות
 
שערי ריביות
 
 Top
לייבסיטי - בניית אתרים