פיננסים המכון לבעלי תפקידים בשוק ההון  |  פיננסים השקעות ריאליות  |  

תאריך ושעה
 

 
 
מאמרים לפי נושאים
מצב השוק
השקעות  בינלאומיות
השקעות אלטרנטיביות
מכשירים פיננסיים ומט"ח
נדל"ן ושוק ההון
אתיקה וממשל תאגידי
השקעות ערך
פסיכולוגיה והשקעות
ניתוח פיננסי
 
 
 
 
 
תמונות מכנס אחרון
 
 
טופס הצטרפות לניוזלטר  חודשי
 


ערוץ פיננסים ב-
סקירת סקטורים 2016 ומבט קדימה (מעלות)
29/12/16
חברות דרוג האשראי מעלות מפרסמת סקירה לבחינת מגמות האשראי בסקטורים העיקריים במשק, התייחסות למגמות ארוכות טווח וצפי לשנים הקרובות
סיכום 2016 ותחזית לקראת 2017
19/12/16
חברת דרוג האשראי מדרוג מפרסמת סקירה מיוחדת לסיכום מגמות בסקטורים עיקריים בשנת 2016 ותחזית לקראת 2017. הסקירה עוסקת במגוון סקורים: ענף הבנקים, ענף הביטוח, חברות חוץ בנקאיות, נדל"ן, מגורים, משרדים, שוק השכירויות ארוך טווח, תקשורת, רכב וליסינג, ושוק קמעונאות המזון
המסחר בין ישראל לאיטליה (סקירת מכון היצוא)
15/12/16
היקף הסחר של ישראל ואיטליה הסתכם בשנת 2015 בכ- 3.3 מיליארד דולר, ירידה של כ- 14% לעומת 2014 אז הסתכם הסחר בין המדינות בכ-8.3 מיליארד דולר. יצוא הסחורות של ישראל לאיטליה רשם במהלך 2015 ירידה חדה של כ-23% להיקף של כ- 800 מיליון דולר ויבוא הסחורות רשם אף הוא ירידה של כ-11% להיקף של כ-5.2 מיליארד דולר.
14/12/16
כניסות התיירים לישראל התייצבו על מספר כניסות חודשי בטווח של 220-250 אלף תיירים בחודש ואינם מראים על מגמת שיפור. לירידה החדה בתיירות מרוסיה השפעה מהותית על הירידה במספר כניסות התיירים הכולל . מספר הלינות הממוצע לתייר מצוי בירידה כבר תקופה ארוכה והינו נמוך מ – 3 לינות. מספר התיירים בעולם גדל בתשעת החודשים הראשונים של 2016 בכ – 4% . עם זאת, התיירות במזרח התיכון דווקא הצטמצמה בתוקפה זו נוכח אי השקט הביטחוני באזורנו
04/11/16
מעת לעת מועלות טענות ע"י פעילים בשוק ההון על מידת ההתאמה או היעדר ההתאמה בין דירוגי האשראי לבין התשואות של אגרות החוב בשוק. בפרט נכון הדבר בעתות של מצוקה כלכלית או פיננסית שמשפיעה על שווקי ההון ותשואות האג"ח בתוכם. כיצד יכול להיות כי השוק "מקדים" את חברות הדירוג? חברת דרוג האשראי מדרוג מפרסמת מאמר לבחינת טענות אלה תוך מתן הסבר למשמעות הדירוג
הכרות עם מגמות בתחום הפיינטק
17/10/16
בשנים האחרונות הפעילות בענף הפיינטק צוברת תאוצה הן במונחים כספי פעילות והן במגוון תחומי הפעילות. ההתפתחות בתחום יוצרת הזדמנויות וסיכונים במגוון רחב של תחומים. חברת דרוג האשראי הבינלאומית s&p מפרסמת סקירה המוקדשת לתחום לבחינת ההתפתחות בתחום האשראי באמצעות פלטפורמות, תשלומים דיגיטליים וניהול נכסים רובוטי. 
סקירת ענף ההלבשה (לאומי)
25/09/16
ענף האופנה מאופיין בשנים האחרונות בדינמיות רבה הכוללת כניסה של רשתות זרות, עליה במספר המותגים, רכישות ומיזוגים, גידול במספר הקניונים ושטחי המסחר ועוד. למרות העלייה בצריכה הפרטית ובמכירות של חברות האופנה, שיעורי הרווחיות מצויים במגמת שחיקה ורמת התחרות בשוק הינה גבוהה. השוק המקוון של רכישת הלבשה והנעלה ממשיך לגדול ולהוות אתגר משמעותי לחברות האופנה המסורתיות, שמאבדות פלח משמעותי של רוכשים פוטנציאלים לאתרי אינטרנט פופולריים מחו"ל.
סקירה כללית לענף האנרגיות המתחדשות (מדרוג)
13/09/16
שנת 2015 הייתה שנה יוצאת דופן לענף האנרגיות המתחדשות ברמה הגלובאלית - במהלך שנת 2015 סך ההספק המותקן שהתווסף לענף היה הגבוה אי פעם, כך לפי דוח סיכום שנת 2015 שפורסם ע"י חברת REN21 ,ולמעשה, שיעור 1 הגידול של הספק מותקן מאנרגיות מתחדשות מסך תוספת ההספק המותקן בעולם עמד על כ-% 6.53 , גבוה לראשונה משיעור הגידול של טכנולוגיות קונבנציונאליות. ההספק המותקן של פרויקטים בטכנולוגיית PV ורוח הציגו את הגידול השנתי הגבוה אי פעם, וגילמו כ-% 77 מסך ההתקנות החדשות בענף
ממצאים ראשונים מתוך בסיס הנתונים על חברות הזנק בישראל
12/09/16

בשנים האחרונות נבנה בלמ"ס, במימון ובשיתוף המועצה הלאומית למחקר ופיתוח במשרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, בסיס נתונים רחב על חברות הזנק שפעלו בישראל בין השנים 2010 - 2015 מדובר בבסיס נתונים חדשני וייחודי לישראל, המספק הצצה על אופיין של חברות הזנק, תחומי פעילותן, שרידותן ונתוניהן הכלכליים, שכר, משרות, פדיון ועוד.
ניתוח ענף הכימיה והתרופות (לאומי)
29/08/16
פעילות הייצור בענף הכימיה גדלה במחצית הראשונה של 2016 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד אך התכווצה בהשוואה למחצית השנייה של 2015. נראה שהנתונים מושפעים מהשביתה במפעלי כי"ל במחצית הראשונה של 2015.
מחקר בנק ישראל אודות מאפיני חברות שנמחקו מהבורסה בת"א
16/08/16

על פי מחקר בנק ישראל, חברות שבהן איכותו של הממשל התאגידי נמוכה נוטות יותר למחוק את מניותיהן ממסחר. החברות הנמחקות מאופיינות ברמת מינוף נמוכה, באפשרויות צמיחה מצומצמות ובשיעור נמוך של החזקות משקיעים מוסדיים במניותיהן. מאפיינים אלו עשויים להתאים הן לחברות שהנגישות שלהן לגיוס הון בשוק קטנה יותר (צד ההיצע) והן לחברות שהצורך שלהן לגייס הון בשוק כדי להמשיך ולפעול קטן יותר (צד הביקוש)
סקירת ענף האלקטרוניקה (לאומי)
01/08/16

סך המכירות של הענף בעולם ירד מעט ב - 2015, אך צפוי לעלות באופן מתון ב- 2016 וב - 2017. הייצור התעשייתי של ענף המוליכים למחצה בארה"ב, כמו גם ערך ההזמנות החדשות, עלו ברביע הראשון של 2016, עם זאת היצוא דווקא רשם ירידה. ענף המוליכים למחצה מוסיף להתפתח טכנולוגית בישראל ובשאר העולם. כתוצאה מכך ההשקעות במחקר ופיתוח בענף הולכות וגדלות בהתמדה, וישנם היקפים גדולים של מיזוגים ורכישות.
פורסמו הדו"חות הכספיים של ממשלת ישראל לשנת 2015
20/07/16
החשבת הכללית במשרד האוצר, פרסמה את הדוחות הכספיים של ממשלת ישראל לשנת 2015. הדוחות הכספיים מספקים לממשלה, לכנסת ולציבור הרחב תמונת מצב מקיפה על נכסי הממשלה והתחייבויותיה. מטרת הדוחות היא להביא לשקיפות פיננסית ראויה של עבודת הממשלה, כולל חברות ממשלתיות ותאגידים סטטוטוריים.החבות האקטוארית לפנסיה תקציבית של ממשלת ישראל מסתכמת בסוף שנת 2015 בכ- 746 מיליארד שקלים (ללא פנסיית גישור במערכת הביטחון), מתוכם כ- 395 מיליארד שקלים בגין גמלאים וכ- 351 מיליארד שקלים בגין פעילים.
מחקר חדש בבנק ישראל: החשיפה לחו"ל של החברות הציבוריות הנסחרות בבורסה
10/07/16
שניר אפק ונדב שטינברג, חוקרים מחטיבת המחקר בבנק ישראל, בחנו את החשיפה הבין-לאומית של החברות הנסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב, ואת השפעתה על סך החשיפה של הציבור ושל המשקיעים המוסדיים לשוקי ההון העולמיים. כמחצית ממכירותיהן של החברות הציבוריות הלא-פיננסיות הגדולות בישראל הופנתה בשנים האחרונות לשווקים זרים. מדד המניות העולמי משפיע על מחירי המניות של החברות הציבוריות במדד ת"א 100. ההשפעה על מניית חברה שכל מכירותיה מופנות ליצוא גבוהה ב-40% מההשפעה על חברה שמוכרת רק  לשוק המקומי.
האם יש חשיבות לפיזור השקעות סקטוריאלי?
03/07/16
גישת השקעות נפוצה הנה באמצעות מתן משקל יתר או חסר לסקטורים המרכיבים מדד השקעות. חברת ההשקעות Lazard בוחנת את תוצאות גישת השקעות זו
ניתוח ענף המתכת (לאומי)
15/05/16
שנת 2015 הייתה שנה לא פשוטה לחברות בענף המתכת. הדבר בא לידי ביטוי בקיטון הרווח הנקי\רווח נקי שלילי לשנת 2015 של מרבית החברות הציבוריות בענף. ענף המתכת הבסיסית מצוי במגמת הרעה חדה יותר בהשוואה לענף המתכת בהרכבה. הדבר בא לידי ביטוי בירידה בייצור התעשייתי וירידה משמעותית בפדיון. מחיר הפלדה העולמי ירדו באופן חד בשנת 2015 ולכן החברות שעיקר ייצורן מתבסס על חומר הגלם והערך המוסף במפעלן הינו נמוך, ספגו פגיעה קשה בשנה החולפת כתוצאה מירידת המחירים.
סקירת ענף התיירות והמלונאות (לאומי)
06/04/16
מספר כניסות התיירים החודשי ממשיך להיות נמוך משמעותית ממספר הכניסות שלפני מבצע "צוק איתן" נוכח המצב הביטחוני בישראל והמשבר הכלכלי שפקד את רוסיה. נמשכת העלייה במספר הלינות של הישראלים, דבר המסייע למלונות להתמודד עם הירידה בתיירות הנכנסת. עם זאת, קיים פוטנציאל לגידול בתיירות מסין בשנים הקרובות. פלטפורמות לינה ותיירות חדשות דוגמת AIRBNB גדלות במהירות בישראל ובעולם ומהוות אתגר ותחרות לתעשיית המלונאות המסורתית מגמה זו של השכרת חדרים מצויה במגמת עליה מתמדת בשנים האחרונות.

סקירת מערכת הבנקאות בישראל בשנת 2015
13/06/16

השינויים הצפויים בשנים הקרובות בבנקאות, ובראשם המהפכה הטכנולוגית, ישפיעו באופן משמעותי על לקוחות הבנקים, עובדיהם ובעלי המניות (המוחזקות בעיקר בידי הציבור הרחב). השינויים יוצרים הזדמנויות רבות אך גם סיכונים חדשים שיש להכיר ולנהל. הפיקוח על הבנקים ילווה תהליכים אלו, תוך הקפדה על כך שהתאמת המערכת לשינויים תכבד את מגוון לקוחותיה ואת עובדיה, ותוך דגש על הגברת התחרות ושמירה על היציבות.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מדדים עולמיים
 
 
יומן אירועים עולמי
 
 
שערי מטבע
 
 
המרת מטבעות
 
שערי ריביות
 
 Top
לייבסיטי - בניית אתרים